Náš partner pro povinné ručení pojišťovací auto makléř. www.auto-makler.cz
>>> více ... <<<
de vlajka Dnes je: sobota 20.04.2019 :: Svátek má: Marcela, zítra: Alexandra   
VW OLDIES CLUB
Přihlásit se Uživatelské jméno: Heslo:
Registrace :: Ztracené heslo
Pro správné a funkční přihlášení je nutné mít ve svém prohlížeči zapnuté cookies!! Jak zapnout cookies?
Brouk, Caddy, Derby, Golf, Jetta, LT, Passat, Polo, Scirocco, Transporter, ... µCHAT: Přístup do µChatu je omezen jen pro přihlášené uživatele!
 
Úvodní strana VW OLDIES CLUB Srazy STAŘEŠINEK Fórum Články Fotogalerie Kalendář Uživatelé Odkazy Kontakt VW Oldies on Google+ VW Oldies on FACEBOOK

Jiné weby

Náhodné foto

Návštěvy

ONLINE: 3

DNES: 33
CELKEM: 693585

Web spuštěn 20.1.07 22:00
Na nové adrese: 11.1.08 1:00

Uživatelé

Registrováno: 653
Přítomno: 0
Nejnovější: Pasa222

ONLINE UŽIVATELÉ:

Rekordy návštěv:
Zároveň připojeno: 257
Za 1 den: 766
Zároveň přihlášených členů: 13

Výměna termostatu B2

Výměna termostatu B2 Návod (pro lamky jako jsem já) jak vyměnit termostat u B2 1.6D a zůstat u toho relativně suchej


Možná někteří z vás řešíte podobný problém co já. Auto mi v zimě kloudně netopilo, motor 1.6 D se během jízdy pořádně neprohřál - ukazatel se vyšplhal na půlku stupnice leda když jsme tuhle driftovali na zmrzlé letištní ploše a jezdilo se max na 2. rychlostní stupeň. Prvně jsem vyzkoušel věc známou od škodovek - kartón před chladič. Noo, popravdě to znamenalo jen mizivé zlepšení. Po poradě s Ferrorem jsem došel k tomu, že se asi odporoučel termostat. Takže jsem si koupil nový - stál 225Kč a popravdě ta cena..asi to bude šunt, páč od VW stojí prej kolem 1000Kč. Ale jinej nebyl, tak aspoň že něco.

Teď tedy jak na to. Termostat se nachází v čerpadle tam, odkud z čerpadla vychází trubka do chladiče (je to ta nejspodnější). Trubice je k čerpadlu uchycena na plastovém koleně, které drží dva šrouby - desítky. Jelikož naše milované B2 nemají vypouštění chladící kapaliny, tak doporučuju auto zvednout heverem a pod čerpadlo dát kbelík. Pak tedy můžeme oddělit gumovou hadici od onoho plastového kolena a vodu vypustíme do kbelíku. (Tip - voda z hadice bude stříkat poslušně do kbelíku, takže nás netrápí. Ale z čerpadla to bude lítat pěkně do motorového prostoru, takže je fajn k tomu čerpadlu přiložit vhodně uříznutou pet lahev s odšroubovaným uzávěrem a tak vodu svedeme taky do kbelíku. Taky odšroubujte víčko od nádržky na chladící kapalinu..odteče to pak všechno rychleji). Potom můžeme povolit koleno a vyndat termostat.

Mě to šlo všechno lehce, jako po másle. Ale Ferror říká, že to může být zatuhlé. Takže když to nepůjde silou, půjde to větší silou. Při demontáži mrkněte taky na to, jak je tam daný těsnící kroužek na tom plastovém kolenu, abyste pak nemuseli řešit, kam že ta gumička patří. A pak už tam můžeme dát nový termostat a zpětně to vše zase pospojovat. Chce to trochu zručnosti..já jsem to tam dával až na kolikátý pokus Pokud jste si koupili levnější termostat, tak jako já, můžete si pro jistotu ověřit jeho funkčnost předtím, než ho šoupnete do vašeho miláčka. Stačí ho ponořit do hrnce s vodou a trochu povařit. Ne, nedělám si legraci. Tak zjistíte, jestli se při vyšší teplotě (od 85°) otevírá v jeho širší části. Měla by se tam objevit skulina.

Po složení a naplnění chladícího systému nahodíme motor a sledujeme, jestli nám někde něco neteče. Já jsem motor nechal běžet, dokud se nedostal na provozní teplotu. Pak jsem ošahal gumové hadice. Ta z motoru do chladiče bude docela žhavá. A ta z čerpadla do chladiče bude o trochu chladnější, ale taky docela teplá. Tak poznáme, že nový termostat funguje a že se nám po dosažení vyšší teploty otevřel.

Celkově musím říct, že po výměně téhle malé součástky se passat proměnil v hotovou saunu. Zahřívá se rychleji a fakt pořádně topí. Děkuji Ferrorovi za odborné poradenství, protože jinak bych ani nevěděl, kde ten termostat hledat


Naši partneři

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz
 
Copyright © VW OLDIES club o.s. :: V roce 2009 vytvořil Ferror - ferror( at )seznam.cz
Icons from: http://www.famfamfam.com , http://grafika.profitux.cz