Náš partner pro povinné ručení pojišťovací auto makléř. www.auto-makler.cz
>>> více ... <<<
de vlajka Dnes je: čtvrtek 13.05.2021 :: Svátek má: Servác, zítra: Bonifác   
VW OLDIES CLUB
Přihlásit se Uživatelské jméno: Heslo:
Registrace :: Ztracené heslo
Pro správné a funkční přihlášení je nutné mít ve svém prohlížeči zapnuté cookies!! Jak zapnout cookies?
Brouk, Caddy, Derby, Golf, Jetta, LT, Passat, Polo, Scirocco, Transporter, ... µCHAT: Přístup do µChatu je omezen jen pro přihlášené uživatele!
 
Úvodní strana VW OLDIES CLUB Srazy STAŘEŠINEK Fórum Články Fotogalerie Kalendář Uživatelé Odkazy Kontakt VW Oldies on Google+ VW Oldies on FACEBOOK

Jiné weby

Náhodné foto

Návštěvy

ONLINE: 8

DNES: 41
CELKEM: 781979

Web spuštěn 20.1.07 22:00
Na nové adrese: 11.1.08 1:00

Uživatelé

Registrováno: 659
Přítomno: 0
Nejnovější: SLBD

ONLINE UŽIVATELÉ:

Rekordy návštěv:
Zároveň připojeno: 257
Za 1 den: 766
Zároveň přihlášených členů: 13

První narozeniny

Už rok nám všem jsou tyto stránky k dispozici a ku pomoci. Třikrát krlešV??echno nejlep???­ k prvn?­m narozenin??m :-)

Dnes je to přesně rok, kdy jsem ve 22:00 zprovoznil tento web. Původní myšlenka byla jednoduchá – povídání o mém autíčku, občas nějaký ten článeček, návod na úpravu, pomoc s údržbou a opravami pro návštěvníky webu.

Ohlasy byly poměrně kladné a já brzy začal dělat na úpravách. Přibyla možnost registrace nových členů, brzy na to jsem udělal možnost změnit uživateli statut na „autora“ aby mohl psát články (do té doby se článek poslal mě majlem a já jsem jej umístil na web).

Netrvalo to dlouho a začínalo fungovat diskusní fórum. Sice bylo ještě poněkud dřevní, ale fungovalo. Zatím jsem dělal na lepší verzi diskusního fóra (to funguje s drobnými vylepšeními dodnes). Vrhnul jsem se také na fotogalerii. Každý uživatel mohl nahrát na server několik svých fotografií a byla zde možnost vytvářet tématické fotogalerie. Toho jsem se tehdy ujal pouze já, na mobile.de a podobných serverech jsem našel fotečky passátků od B1 do B3, ať jsou fotogalerie využité.

Členská základna se pomalinku začala rozšiřovat, ku mé spokojenosti. Potom nadešla doba, kdy se mi moc nedostávalo času, nechal jsem web tedy poněkud ladem (ten se však dál pomalinku rozrůstal, ku mé velké radosti).

Přišel 1.Passat sraz ve Veltrusech, kde jsme se setkali jen já s Froodem (ostatním to bohužel nevyšlo). Ve společnosti B5kařů jsme sice působili s hranáčema trochu divně, ale vůbec nám to nevadilo . Frood měl foťáček a tak fotil a fotil. Na základě toho jsem mu poté dal funkci galeristy, díky němu zde tedy máme pár foteček ze srazu .

Protože jsem tušil, že dojde k rozšíření možností webu, dal jsem Froodovi funkci správce a pomalu jsem začal pracovat na úpravách celého webu.

V průběhu září se začala pomalinku objevovat chybička, kdy se místo webu načetla jen bílá obrazovka (pro některé prohlížeče varování, že web nemá žádný obsah. Tato chyba se stupňovala, až v listopadu bylo často zázrakem, že se web někdy načetl. Původně jsem to měl za chybu u sebe, ale nemohl jsem absolutně nic najít, tak jsem se obrátil o pomoc na diskusní fórum poskytovatele freehostingu. Tam jsem se dozvěděl nemilou zprávu, že chyba není u mě, ale na straně serveru, který je přetížen a tak občas zapomene odeslat výsledek prohlížeči.

To urychlilo mou práci na úpravách webu. Zároveň v té době jsem našel slibný placený hosting ( http://www.webhosting-c4.cz/adv/mj - C4 hosting - tehdy nabízeli 1GB prostor + 200MB navíc za každý rok, cena 1200,- bez DPH s doménou v ceně). Na webu jsem vyvěsil diskuzi na téma jména nové domény. Nakonec v hlasování vyhrála Froodova varianta „passat-oldies.cz“

V novém roce 2008, hnedle první pracovní den, 2.1., mi přišel email s informací, že doména byla zaregistrována na mé jméno. A já jsem tehdy začal testovat nový web na nové doméně. To nejdůležitější bylo hotovo 10.1.08 a já jsem ten den ve 23:00 odstavil starý web a začal s přesunem dat v databázi. Celý přesun jsem dokončil o dvě hodinky později. Zároveň s tímto přesunem jsem zrušil účty uživatelů, kteří si je doposud neaktivovali (cca 8 lidí).


Star?? web, star?? adresa. Zachov??n jako t?¬sn?¬ p?¸ed odstaven?­m 10.1. 23:00

Tato nová verze webu samozřejmě není dokonalá ani v tuto chvíli, kdy tento článek píši, ale ty nejhrubější chybičky, které objevil ostrý provoz, jsou pryč a já jen dolaďuji kosmetické vady. Ještě mě čeká dost práce i „v zákulisí“ – v části webu, kterou návštěvník nevidí. Jedná se o takové záležitosti jako jsou pravidelné zálohy, optimalizace a opravy databáze.

Ale to jsem trošku odbočil. S novou verzí přišlo ještě jedno rozšíření – o passaty B4. Už jsou taky časem ozkoušené, jsou „staré“ ale jedná se vlastně o facelift B3, takže se určitě také patří.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem návštěvníkům, ale především těm registrovaným, protože jste to VY, kdo tento web drží v běhu. Věřím, že se naše společenství ještě rozroste o mnoho dalších fanoušků a majitelů těchto úžasných autíček a tento web tak vykvete ještě více, velmi ožijí diskuse, přibude spousta článků a fotografií.


Naši partneři

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz
 
Copyright © VW OLDIES club o.s. :: V roce 2009 vytvořil Ferror - ferror( at )seznam.cz
Icons from: http://www.famfamfam.com , http://grafika.profitux.cz