Náš partner pro povinné ručení pojišťovací auto makléř. www.auto-makler.cz
>>> více ... <<<
de vlajka Dnes je: pátek 19.07.2024 :: Svátek má: Čeněk, zítra: Ilja   
VW OLDIES CLUB
Přihlásit se Uživatelské jméno: Heslo:
Registrace :: Ztracené heslo
Pro správné a funkční přihlášení je nutné mít ve svém prohlížeči zapnuté cookies!! Jak zapnout cookies?
Brouk, Caddy, Derby, Golf, Jetta, LT, Passat, Polo, Scirocco, Transporter, ... µCHAT: Přístup do µChatu je omezen jen pro přihlášené uživatele!
 
Úvodní strana VW OLDIES CLUB Srazy STAŘEŠINEK CO JSOU STAŘEŠINKY Historie srazů PŘIPRAVUJEME PRAVIDLA SRAZŮ PŘIDEJ SE Fórum Články Fotogalerie Kalendář Uživatelé Odkazy Kontakt VW Oldies on Google+ VW Oldies on FACEBOOK

Jiné weby

Náhodné foto

Návštěvy

ONLINE: 5

DNES: 37
CELKEM: 937784

Web spuštěn 20.1.07 22:00
Na nové adrese: 11.1.08 1:00

Uživatelé

Registrováno: 662
Přítomno: 0
Nejnovější: Pajisb

ONLINE UŽIVATELÉ:

Rekordy návštěv:
Zároveň připojeno: 394
Za 1 den: 9821
Zároveň přihlášených členů: 13

Stařešinky jsou srazy pro všechny nadšence do starších aut. Nemusí jít nutně o staré volkswageny, vždyť starší vozy jsou stejně nakažlivé ať se jedná o jakoukoliv značku. Někteří z nás už dokonce z různých důvodů mají jen auto novější, ale na srazy rádi přijedou kvůli pohodě a přátelské atmosféře, kterou považujeme za naše velké plus.

Pro koho je sraz určen? Nezáleží na věku účastníka srazu, setkáváme se zde od nejmenších dětí až po nadšence důchodového věku. Na to samozřejmě př i přípravách myslíme a snažíme se sraz připravit zajímavě pro všechny. Rádi uvítáme všechny, kteří si přijedou (i trochu aktivně) odpočinout od každodenních stresů, posedět u ohně s partou jiných fajn lidí a podělit se s námi o své zážitky nejen kolem provozu a údržby svého miláčka.

Naše srazy stavíme na tom, že nám nezáleží na stavu vozidla (samozřejmě je vhodné, aby bylo schopno na sraz dojet a neunikaly z něj provozní kapaliny). Samozřejmě na různorodost našich aut a jejich technický stav myslíme. Na srazech tak po nikom nevyžadujeme honit z motorů výkony. Často přijedou i vozy se sníženým podvozkem a i s nimi počítáme a snažíme jim přizpůsobit.

Součástí našich srazů jsou tzv. "spanilé jízdy", kdy společně v koloně projedeme nejbližší okolí, na vhodném místě uděláme několik fotek. Vždy se snažíme naší vyjížďku obohatit o trochu kultury. Takto jsme pro své návštěvníky zorganizovali již mnoho zajímavých návštěv například ve sklárně, v muzeích aut a motorek, muzeu života před desítkami let a návštěvy hradů. Cestou se i společně naobědváme a poklábosíme. Podle aktuálních možností při spanilé jízdě, popřípadě v kempu, připravujeme pro návštěvníky pohybové, dovednostní i znalostní soutěže a hry.

Vzhledem k tomu, že každý z mnoha návštěvníků bydlí někde jinde, rozhodli jsme se připravovat srazy férově. To je důvodem pro to, že každý z jednotlivých srazů se koná na jiném místě. Každý z nás pak alespoň jednou za delší čas to má na sraz blíže, než jindy. Férověji to snad již ani nejde. I s ohledem na vzdálenosti jsme začali upozorňovat návštěvníky na zajímavé turistické cíle v okolí místa konání tak, aby zájemce mohl přidat dlouhé cestě na sraz další hodnotu.

Historie Stařešinek

Po dvou srazech pořádaných jiným seskupením okolo volkswagenů, rozhodl se Ferror, že na podobné srazy už nepojede. Proč? Nepořádek, hluk do noci, ničení soukromého majetku (vybavení kempu), skupinování podle naleštěnosti a ceny aut.... Tohle prostě nešlo. Po setkání s Froodem na jednom z těchto srazů se domluvili, že to zkusí udělat po svém. Tak, aby se pokud možno každý na srazu cítil dobře, tak aby tyto srazy byly klidné a chování účastníků respektovalo i majetek třetích osob. Tak to zkusili a poprvé v roce 2008 jsme se setkali na Seči a od té doby se pravidelně alespoň jednou ročně scházíme. Konkrétní srazy, záznamy písemné i obrazové najdete u každého ze srazů v kartě "HISTORIE SRAZŮ".

Od roku 2011 poněkud možnosti pořádání srazů omezujeme na to, aby se sraz konal v místech, kde nám k tomu bude v pořadatelství dopomoženo.

Přece jen jet 250km daleko podívat se na kemp není zrovna levné. Každopádně i přes to se pro vás snažíme srazy pořádat dostatečně pestře v zajímavých lokalitách. Pomoc s organizací srazů rádi uvítáme.


Naši partneři

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz
 
Copyright © VW OLDIES club o.s. :: V roce 2009 vytvořil Ferror - ferror( at )seznam.cz
Icons from: http://www.famfamfam.com , http://grafika.profitux.cz